Już od dziś możesz zawsze wiedzieć co się dzieje w Twojej firmie, sklepie, obiekcie czy na wybranym terenie, bez konieczności zatrudniania firmy monitorującej

Od kiedy obraz z kamer można przesyłać z wykorzystaniem istniejącego w firmie okablowania (sieci LAN), a nawet za pomocą sieci bezprzewodowych, monitoring przestał być jedynie domeną instalatorów telewizji przemysłowej, a przeszedł na stronę IT.

Dzięki tej technologii nie ma konieczności kodowania, dekodowania i ponownego kodowania obrazu w celu jego nagrania lub wyświetlenia na monitorze, ani zakupu dodatkowych urządzeń (poza samymi kamerami i posiadaną przestrzenią na dyskach twardych). Cały proces został uproszczony.
Dzięki monitoringowi IP możemy mieć dostęp do kamer za pomocą osobistego komputera, tabletu, czy nawet smartfonu

Jedynym warunkiem jest dostęp do sieci Internet. Zapis może być dokonywany na praktycznie dowolnym serwerze, nawet z darmowym oprogramowaniem, a jedynym ograniczeniem długości przechowywanych nagrań będzie pojemność dysków twardych.

Już od dziś możesz zawsze wiedzieć co się dzieje w Twojej firmie, sklepie, obiekcie czy na wybranym terenie itp., bez konieczności zatrudniania firmy monitorującej. Możliwe jest także automatyczne przesyłanie zdjęć drogą mailową, np. w przypadku wykrycia ruchu w porze nocnej.

Zalety monitoringu IP:

  • Dostęp do obrazu z kamer za pomocą laptopa, tabletu, czy smartfonu z każdego miejsca na świecie za pomocą przeglądarki internetowej
  • Skalowalność, w zależności od potrzeb możemy bez specjalnych kosztów dokładać kolejne kamery
  • Możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury LAN, w tym urządzeń sieciowych i okablowania.
  • W przypadku braku okablowania można przesyłać obraz z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej. Dodatkowo obraz i zasilanie mogą być przesyłane za pomocą jednego kabla tzw. Skrętki.
  • Szybkość wdrożenia
  • Łatwe zarządzanie rozproszoną infrastrukturą monitoringu